İstanbul Çıkışlı Karadeniz Turları

Çıkış Tarihi
İSTANBUL ÇIKIŞLI KARADENİZ TURLARI LİSTELENİYOR
 • Istanbul Çıkışlı Karadeniz Ve Batum Turu 3 Gece Konaklama

  Karadeniz Rüyası ve Batum'u ve Zilkale'yi Görme İmkanı
  -%35
  5 Gün
  Otobus
  4.275TL
  6.577TL
  Detaylar
 • Istanbul Çıkışlı Doğu Karadeniz Ve Batum Turu 4 Gece Konaklama Yayla Konaklamalı

  Batum'u ve Zilkale'yi Görme İmkanı Fırtına Deresinde Rafting Fırsatı, Mavinin En Mavisine, Yeşilin En Yeşiline ve Kültürün En Keyiflisine Yolculuk ...
  -%50
  6 Gün
  Otobus
  5.199TL
  10.398TL
  Detaylar
 • Uçaklı Karadeniz Yaylalar Ve Batum Turu 4 Gece Konaklamalı

  Mavinin En Mavisine, Yeşilin En Yeşiline ve Kültürün En Keyiflisine Yolculuk, Mençuna'yı ve Zilkale'yi Görme İmkanı, Fırtına Deresinde Rafting Fırsatı...
  -%45
  5 Gün
  Ucak
  8.975TL
  16.318TL
  Detaylar
 • Rüya Gibi Doğu Karadeniz Batum Turu ( 5 Gece Otel Konaklamalı)

  Kendinizi rüyada hissedeceğiniz, her anını unutamayacağınız Karadeniz tatiline sizleri de bekliyoruz. Mavi ve yeşili hiç bu kadar ahenkle dans ettiğini görmemiştiniz.…
  -%45
  7 Gün
  Otobus
  3.790TL
  6.891TL
  Detaylar
 • Karadeniz Yaylalar Ve Batum Turu 7 Gün

  Sisler Ülkesi Karadeniz, Yeşilin ve Mavinin birbirleri ile dans edişine şahit olmaya, Bal, Fındık, Köme, Pestili, Laz Böreğini, Kırmızı Benekli Alabalığını, Sürmene…
  -%40
  8 Gün
  Otobus
  7.850TL
  13.083TL
  Detaylar


KATEGORİLER
SÜRE
TOPLAM FİYAT

İstanbul Çıkışlı Karadeniz Turları

İstanbul Çıkışlı Karadeniz Turları 12 Ay boyunca Her Hafta, Karadeniz`in eşsiz güzelliklerinden Yeşilin her tonunu mavinin her tonunu görmek için Karadeniz`e gidiyoruz Haydeeee Karadeniz`e

Doğu Karadeniz`de Gezilecek Yerler

1. Uzungöl, Trabzon
Uzungöl, sık ormanları ve doğal güzelliği ile hem yerli hem yabancı turistleri cezbeden turistik yerdir. Bu göl yamaçlardan düşen kayaların, Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuştur.
Gölün etrafında kalabileceğiniz otel ve pansiyonların yanı sıra, meşhur Karadeniz yemeklerini yiyebileceğiniz restoranlar da mevcuttur.

2. Sümela Manastırı, Trabzon
14. yüzyılda Türkmen akınlarına maruz kalan kentin, savunma amaçlı karakol görevi üstlenen manastırın statüsünde, Osmanlı fethinden sonra bir değişiklik olmamıştır.
Yavuz Sultan Selim’in Trabzon’daki şehzadeliği sırasında buraya iki büyük şamdan hediye ettiği bilinmektedir.

3. Boztepe, Trabzon
Trabzon’un Çamlıca tepesi sayılan ve şehre tepeden bakan bir yerleşim yeridir. Ayrıca Boztepe’de bulunan çay bahçesinden deniz ve şehir manzarasını seyretmek ayrı bir keyif verir.

4. Sera Gölü, Trabzon
Sera Gölü, Trabzon’un Akçaabat ilçesi sınırları içerisinde bulunan bir heyelan set gölüdür. Göl, Yıldızlı ve Derecik belediyelerinin arasında yer alan Derecik Vadisi’nde oluşmuştur.

5. Çal Mağarası, Trabzon
Dünyanın en uzun ikinci mağarası olarak da kabul edilen mağaranın içinden küçük bir dere akmakta olup, mağaranın üzerinde tarihi bir kale bulunmaktadır.

6. Ayder Yaylası, Rize
Rize’nin güzelliği ile hayran bırakan ve turist akınına uğrayan yaylalarından biri olan Ayder Yaylası’na yazın ortasında bile gitseniz kar ile karşılaşma ihtimaliniz yüksektir.
Yayla havasını solumak ve meşhur Karadeniz yemeklerinden tatmak isterseniz Ayder Yaylası’na uğramalısınız.

7. Fırtına Deresi, Rize
Fırtına Deresi, Doğu Karadeniz’de yer alan akarsulardan birisi olup, Kaçkar Dağları’nın Karadeniz’e bakan yamaçlarındaki derelerin birleşmesi ile oluşmuştur. Rize Ardeşen’in yaklaşık 2 km batısında Karadeniz’e dökülen Fırtına deresi, 57 km uzunluğundadır. Çay bahçeleri içerisinden geçen, üzerindeki kemer köprülerle süslü Fırtına deresi, raftinge elverişli parkurlara sahiptir.

8. Karagöl, Artvin
Göl çevresi, ladin ve çam ağaçları ile dolu olan yoğun ormanlarla kaplıdır. Ormanlarla çevrili olan Karagöl, ender manzara güzelliklerine sahiptir.
Ayrıca gölün kuzeydoğusundaki Bagat mevkii ve çevresinde çim kayağı pisti niteliğine sahip alanlar vardır.

9. Zilkale, Rize
İlçe merkezinin 15 km güneyinde, Fırtına Deresi’nin batı yamaçları üzerinde kurulmuştur. Kalenin üzerinde inşa edildiği sarp kaya kütlesi denizden 750 m, dere yatağından yaklaşık 100 m yüksekliktedir.

10. Kız Kalesi, Rize
Pazar ilçesinin batı girişinde küçük bir burun üzerinde kurulmuş olan kalenin kara ile bağlantısı kesilmiştir.13–14. yüzyıllarda yapıldığı sanılmaktadır. Yapı, günümüzde tek bir gözetleme kulesiyle ayakta durmaktadır.

11. Gülbahar Hatun Camii, Trabzon
Osmanlı padişahı Yavuz Sultan Selim tarafından, annesi Gülbahar Hatun adına 1514 yılında Trabzon’da yaptırılmış bir camidir. Zamanında medrese, mektep, imaret ve hamam yapılarını da kapsayan büyük bir külliye içinde yer alıyordu. Bugün diğerleri yıkılarak sadece doğusundaki Türbe ayakta kalmıştır.Toplum hizmetinde birçok vakfı olduğu anlaşılan bu değerli Osmanlı hatununun, birçok vakfı gibi buradaki külliyenin de diğer yapıları günümüze ulaşamamıştır.

12. Rize Kalesi, Rize
Rize’yi kuş bakışı seyretmek ve tarihle doğanın iç içe eşsiz görüntüsünü tek bir karede ve memleket kokan çay eşliğinde karelemek isteyenler Rize Kalesi’ne uğramalılar

13. Karaca Mağarası, Gümüşhane
Karaca Mağarası, damlataşı şekillerinin en güzel ve en görkemli örneklerine sahiptir. Damlataşı oluşumları bakımından hem çok zengin hem de damlataşı oluşumlarının çeşitli renk ve şekillerini ihtiva eder.Mağara içerisindeki damlataşı şekillerini şöyle sıralamak mümkündür: Sarkıtlar, dikitler, sütunlar, bayrak şekilleri, org desenli duvarlar, mağara çiçekleri, mağara incileri, traverten havuzları ve traverten basamakları.

14. Anzer Yaylası, Rize
Doğası ve sağlığa yararlı meşhur Anzer Balı’nın üretildiği bölge olmasının yanı sıra çok sayıda endemik türde çiçeğe de ev sahipliği yapması, çok sayıda yerli ve yabancı turisti bölgeye çekmektedir. 1991 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla turizm merkezi ilan edilmiş olup, 3 bin metreyi aşan doruklara ve 2 bin metreye kadar yükselen ormanlara sahiptir.

15. Çifteköprü, Artvin 

16. Verçenik, Rize
3.711 m yüksekliğindeki Verçenik Dağı'nın eteklerinde bu buzul gölleri gibi bir çok göl bulmak mümkün Kaçkar zirvelerinde. Verçenik, Kaçkar Dağı'ndan sonra bölgedeki ikinci yüksek zirve olup, Türkiye'de bu alanda 8. sırada yer almaktadır. Günlük gezilerin kolay kolay yapılamayacağı bu mekanlar Türkiye'deki maceraperestlerin en meşhur mekanları arasında yer alır. Çadır ile bir kamp alanı oluşturup bu mekanlarda dilediğinizce kalabilmek şüphesiz keyifli olacaktır.

17. Gito Yaylası, Rize
Son zamanlarda yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Gito Yaylası, önemli bir turizm noktası olmaya aday. Yeryüzünün bulutlarla birleştiği Gito Yaylası'nda gördüğünüz manzaralar sizi farklı bir dünyaya taşıyacak ve etkisinden uzun süre kurtulamayacaksınız.