VİZESİZ
 • Bosna Hersek Turu 3 Gece 4 Gün: Bosna Hersek Karadağ turları ile Saraybosna, Poçitel, Mostar ve Podgorica’da unutulmaz bir gezi sizi bekliyor! Vizesiz ve uygun fiyatlı bu tur fırsatını hemen yakalayın!
 • Bosna Hersek Turu 3 Gece 4 Gün: Bosna Hersek Karadağ turları ile Saraybosna, Poçitel, Mostar ve Podgorica’da unutulmaz bir gezi sizi bekliyor! Vizesiz ve uygun fiyatlı bu tur fırsatını hemen yakalayın!
 • Bosna Hersek Turu 3 Gece 4 Gün: Bosna Hersek Karadağ turları ile Saraybosna, Poçitel, Mostar ve Podgorica’da unutulmaz bir gezi sizi bekliyor! Vizesiz ve uygun fiyatlı bu tur fırsatını hemen yakalayın!
 • Bosna Hersek Turu 3 Gece 4 Gün: Bosna Hersek Karadağ turları ile Saraybosna, Poçitel, Mostar ve Podgorica’da unutulmaz bir gezi sizi bekliyor! Vizesiz ve uygun fiyatlı bu tur fırsatını hemen yakalayın!
 • Bosna Hersek Turu 3 Gece 4 Gün: Bosna Hersek Karadağ turları ile Saraybosna, Poçitel, Mostar ve Podgorica’da unutulmaz bir gezi sizi bekliyor! Vizesiz ve uygun fiyatlı bu tur fırsatını hemen yakalayın!
 • SARAYBOSNA
 • MOSTAR
 • BLAGAJ
 • TRAVNİK
 • POÇİTEL
 • İSTANBUL
Bosna Hersek Karadağ turları ile Saraybosna, Poçitel, Mostar ve Podgorica’da unutulmaz bir gezi sizi bekliyor! Vizesiz ve uygun fiyatlı bu tur fırsatını hemen yakalayın!

O kadar iç içe ki her şey bir yanında fırtınalı başı dumanlı kar lı dağlar , bir yanında Adriyatik denizi ufkunuzu genişletecek, bir yanda yem yeşil ormanları , Gürül gürül akan nehirlerde Rafting yaparken mi bulursunuz kendinizi Neretva’da yoksa Jahorina’da kayak merkezindemi huzur bulur ruhunuz.TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İSTANBUL - SARAYBOSNA

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Pegasus Havayolları kontuarı önünde 13.00’da buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile 16.05’de Saraybosna’ya uçuş ve yerel saat ile 17.00’de.Saraybosna Uluslararası havalimanına varış...  Çıkış işlemlerinin ardından özel otobüsler ile Saraybosna şehir gezisi başlıyor. Başçarşı’ya gidiş, 1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Alija Izetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret. Avrupa’nın en müstesna çarşılarından biri olan Başçarşı’da gezinti. Ardından Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi. Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret. Ferhadija caddesinde gezinti, Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, orjinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula, Katolik katedrali. Daha sonra öğle yemeği yerli restoranda saç üzerinde pişen meşhur Boşnak böreği. Ardından Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Camisini, Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görme, Osmanlı Çeşmesinden su içme, ardından akşam yemeği meşhur Boşnak kebabı yerli restoranda. Sonrasında serbest zaman bitiminde konaklama için otelimize varış.
Konaklama: 4* Yıldız

2.

Gün
MOSTAR – POÇİTEL – BLAGAJ 2 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde sabah kahvaltısından sonra Mostar'a hareket. Mostar yolculuğumuz bazı durulacak noktalarda molalar vererek yaklaşık 2:30 saat sürecektir. İlk molamızı Konjic (Konyitz) şehrinde Osmanlı' dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic (konyitz) köprüsünü gördükten sonra Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Yolculuğumuza Jablanica (Yablanitza) yolu üzerinde Partizan askerleri tarafından sabote edilen Nazi Treninin ve yıkılan köprünün panoramik görülmesinin ardından aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan Tarihi Türk köyü Poçiteli’yi ziyaret. Kuleye tırmanış ve kule başından Neretva nehrini seyretme. Gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini ziyaret ve kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında Neretva nehrinde yetişen kırmızı alabalık ziyafeti. Sonrasında Mostar şehrinde Bosna tarihinde efsaneleşen Tarihi Mostar Köprüsünü ziyaret ve alışveriş için serbest zaman. Daha sonra Sarajevo şehrine dönmek için toplanma ve yola çıkıyoruz. Akşam yemeği için Jablanica(Yablanitza)'da bulunan yerli restoranda meşhur kuzu çevirme yedikten sonra konaklamak için Saraybosna'daki otelimize hareket ediyoruzKonaklama: 4* Yıldız

3.

Gün
SARAYBOSNA – TRAVNİK 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde yapılan sabah kahvaltısından sonra, özel otobüsle Vezirler şehri olarak bilinen Travnik’e hareket. Savaş sırasında birçok insanın şehit edildiği Ahmiçi Köyünü ziyaret. Tarihi
dokusu korunmuş Travnik sokaklarında gezinti, Tarihi Osmanlı Kalesinden şehir manzarası ve 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi'nin gezilmesi, Fatih Sultan Mehmet’in su içtiği (Göksu)
Plava Voda’yı ziyaret. Öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğinde Travnik köftesi yiyoruz. Ardından Göksu’da Lasva nehri kaynağı kıyısında alışveriş ve dinlenme için serbest
zaman. Daha sonra Saraybosna şehrine gitmek için yola çıkıyoruz. Akşam yemeği içinrestoranımıza geçiyoruz. Ardından konaklama otelimizde.
Konaklama: 4* Yıldız

4.

Gün
SARAYBOSNA – İSTANBUL 4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde yapılan sabah kahvaltısından ardından check-out işlemi yaparak bavullarımızla birlikte otelden ayrılıyoruz. Saraybosna turumuza başlıyoruz. Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün
ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı tüneli ve müzesini ziyaret ediyoruz.Ardından Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da (Bosna
Nehrinin kaynağı) gezinti ve serbest zaman. İsteyen misafirlerimiz Vrelo Bosna’da fayton turuyapabilirler. Tarihi Rimski köprüyü panoramik olarak görüyoruz. Ardından alışveriş için
Saraybosna’nın merkezi Başçarsı'ya hareket. Başçarsı’da alışveriş için serbest zaman.Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havaalanına hareket. Check-in işlemlerinin
ardından yolumuzu İstanbul'a doğru alıyoruz. Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.Konaklama: İstanbul Dönüş
DAHİL OLANLAR:
4* otelde iki kişilik odalarda açık büfe kahvaltı konaklama
Program dahilinde yapılacak tüm transferler
Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
Profesyonel yerel Türkçe rehberlik hizmetleri
Müze ören giriş ücretleri
Akşam yemekleri

HARİÇ OLANLAR:
Otel ekstraları (MİNİ BAR )
Yurtdışı çıkış harcı
Molalarda yapılan harcamalar
Öğle yemekleri

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

•Vize gereken turlarımız için misafirlerimizin ilgili ülke konsolosluklarına şahsen başvuru ile ya da Gezi Express vize departmanı aracılığı ile vize almaları gerekmektedir. Vize başvurusu için tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ile acentamızdan temin edebileceğiniz, vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir. Yeşil pasaport ve TC. Dışında herhangibir ülke pasaport sahipleri için vize uygulaması olup olmadığını lütfen ilgili konsolosluk veya bakanlıklardan teyit ediniz. Vizeler seyahat başlangıcından önce Türkiye’deki ilgili konsolosluklardan alınmak zorundadır. Giriş yapılan ülkenin sınır kapılarında vize alınamaz. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir, Gezi Express hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemez.

•T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir, Gezi Express hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemez.

•Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

•Gezi Express Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Gezi Express‘in hiç bir sorumluluğu yoktur. Gezi Express sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Gezi Express herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

•Vizesine kendi başvurusunu yapacak yolcularımızın ihtiyaç duyduğu belgelerin (otel konfirmesi, uçak bileti vs.) temini normal şartlarda 1 iş günü sürmektedir. Misafirlerimizin bu süreyi göz önünde tutarak randevu tarihlerini ve saatlerini ayarlaması gerekmektedir. Aksi halde olası aksaklıklardan Gezi Express sorumlu değildir.

•Misafirin rezervasyonunu iptal ettirmesi ve/veya ilgili tura dahil olmaması/olamaması durumunda vize ücreti ve hizmet bedeli iadesi yapılmaz. Misafir, vizesini ve vize hizmetini Gezi Express Vize departmanı aracılığı ile aldıysa ve bu vize hizmeti gezi sözleşmesinde ek hizmet olarak belirtilmişse, Gezi Expres silgili turu yetersiz katılım veya başka bir sebeple iptal ederse, misafirin vizesini vize bitiş tarihinden en geç 1 hafta içerisinde vizesini kullanmadığını pasaportu ile ibraz ettikten sonra, vize için konsolosluklara ödenen harç ve benzeri tutarlar haricinde kalan tutarı iade alabilir. Misafir vizesini kendi imkânlarıyla ve/veya farklı bir vize aracılık firmasının yardımı ile aldıysa ve Gezi Express ilgili turu yetersiz katılım veya başka bir sebeple iptal ederse, misafire herhangi bir iade yapılmaz.

• Gezi Express; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gezi Express bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Havayolundan veya misafirden kaynaklı olarak, yurt içi iç hat uçuşlarını/bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık ve/veya doğabilecek problemlerden Gezi Expresssorumlu tutulamaz.

•Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve YOLCU SAAT DEĞİŞİKLİĞİ RİSKİNİ KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞTIR.

•Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.

•3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. 3 kişilik odalarda 3 ayrı yatak garantisi verilememekte olup, otel(ler)de buna uygun oda olması durumunda, müsaitliğe göre, otel tarafından blokaj yapılmaktadır.

•Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.

•Otellerde sunulan kontinental kahvaltıdır, Türk kahvaltısı değildir. Kontinental kahvaltı; tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır.

•Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

•Rezervasyon/kayıt esnasında, seyahat edilecek pasaportta geçen isim-soyisim, doğum tarihi, pasaport numarasının bildirilmesi ve sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedelleri misafirin sorumluluğundadır.

•Misafirlerimizin Gezi Expresstemin etsin ya da etmesin, muhakkak tur tarihinden bir gün önce başlayan ve tur tarihinden bir gün sonrası sona eren bir yurtdışı seyahat ve sağlık sigortasının olması ve ilgili sigorta poliçesini yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından para cezaları verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

•Ülkeler arası diplomatik ilişkilerden kaynaklı olmak üzere, bazı ülkelere giriş-çıkış yapılmış olması başka bir/birden fazla ülke açısından vize alınamaması ya da sınır kapısından girilememesi durumunu sonuçlayabilmekte olup bu durum, Gezi Express hakimiyet alanında olmadığından bu gibi bir durumda Gezi Expresssorumluluğu bulunmadığı tarafların kabulündedir.

•Ziyaretin gruba ekonomi ve süre faydası sağlaması amacı ile yol güzergahı üzerinde yapılan turlara, katılmak istemeyen misafirlerimiz, yakın bir tesiste ekstra gezi bitene kadar grubu beklemeyi kabul eder. Gezi bitiminde otobüsümüz bu misafirlerimizi alacak ve gezimiz devam edecektir.

•Panoramik şehir turları şehirlerin tanıtımı için düzenlenen gezilerdir. Şehir turları ve ekstra geziler, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Bu durumda Gezi Express olabilecek en uygun alternatifi siz değerli misafirlerimize sunmakla yükümlüdür. Ekstra turlar minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde ekstra turlar yapılamayabilir ya da fiyat değişikliği olabilir.

•Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gezi Express sorumlu tutulamaz.

•Programlarımızdaki uçak yerleri grup yeri olup, gidiş-dönüş tek bilet olarak düzenlenmektedir. Gidiş uçuşunun kaçırılması ve/veya kullanılmaması durumunda, dönüş uçuşu da otomatik olarak yanabilir. İlgili durumda havayolu firmasının kuralları geçerlidir.

•Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında/ekranlarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir. Böyle bir durumdan veya kişisel sebeplerden uçuşun kaçırılması durumunda, misafirin yeni biletini (bir önceki maddeye göre, eğer gerekirse gidiş-dönüş bilet olarak) kendisinin ödeyerek temin etmesi gerekmektedir. Ayrıca, grubun gidişini kaçırmış olmasından ötürü ilk günkü programı kısmen ya da tamamen kaçırabilir; bu durumda sorumluluk misafire aittir. Bununla birlikte, gruptan farklı bir uçuşla ilgili şehre/ülkeye gidilmesi durumunda, alan-şehir ya da alan-otel transferi misafirin sorumluluğundadır.

•Gezi Express bazı programlarında misafirlerine sunduğu Ücretsiz Lounge hizmetleri havayolunun sorumluluğundadır. Lounge girişleri boarding card ve Gezi Express voucheri ile yapılmaktadır. Belgelerin eksik olası durumunda Havayolu bu hizmetten misafirleri kısmı yada hiçbir şekilde yararlandırmama hakkını saklı tutar.

•Uçak biletlerini milleri ile upgrade ettirmek isteyen misafirlerimiz, ancak biletleri kesildikten sonra ilgili havayolu firmasının ilgili uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Programlarımızdaki uçak yerleri grup sınıfından olduğundan, istenen bileti müsaitlik olması durumunda upgrade ettirmeden önce, havayolu firmasının belirteceği tutarda farkın ödenip; biletin grup sınıfından upgrade edilebilecek ekonomi sınıfına geçirilmesi gerekebilir. Bu durumda oluşacak fiyat farkı misafirin sorumluluğundadır. Programlarımızdaki grup biletleri, turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.

•Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, hattınızın yurtdışı aramalarına/aranmalarına açık olup olmadığını, GSM operatörü firmanızdan kontrol etmeniz gerekmektedir.

•Seyahatiniz süresince kullandığınız ulaşım araçlarından ve konakladığınız otellerden kısa süreli ya da tamamen ayrılırken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.

•Gezi Express mücbir sebepler oluştuğu veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve/veya uçulacak olan havayolu firmasını değiştirebilir.

•GEZİ EXPRESS kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

•Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Gezi Express sorumlu değildir.

•18 yaşından küçük çocuklar annesi ile seyahat ediyorsa babasından, babası ile seyahat ediyorsa annesinden, üçüncü bir kişi ile seyahat ediyorsa hem annesinden, hem babasından muvafakatname almak zorundadır. Muvafakatname olmaması sebebi ile uçuşun gerçekleşmemesi durumunda Gezi Express sorumlu tutulamaz.

•Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#52
LOKASYON:
Bosna Hersek
YEMEK:
3 Akşam Yemeği 3 Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
İstanbul Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminali
BİTİŞ:
İstanbul Havalimanı Dışhatlar Terminali
İPTAL POLİTİKASI:
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.
EKSTRALAR
20 EUR
Seyahat Sigortası (1 kişi için geçerlidir)

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

TARİH VE FİYATLAR

399

4 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Bosna Hersek Turu 3 Gece 4 Gün ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.