VİZESİZ
 • Makedonya Arnavutluk Kosova Turu: Balkan Üçlemesi Turu Makedonya, Arnavutluk, Kosova Turu
 • Makedonya Arnavutluk Kosova Turu: Balkan Üçlemesi Turu Makedonya, Arnavutluk, Kosova Turu
 • Makedonya Arnavutluk Kosova Turu: Balkan Üçlemesi Turu Makedonya, Arnavutluk, Kosova Turu
 • Makedonya Arnavutluk Kosova Turu: Balkan Üçlemesi Turu Makedonya, Arnavutluk, Kosova Turu
 • Makedonya Arnavutluk Kosova Turu: Balkan Üçlemesi Turu Makedonya, Arnavutluk, Kosova Turu
 • Makedonya Arnavutluk Kosova Turu: Balkan Üçlemesi Turu Makedonya, Arnavutluk, Kosova Turu
 • Makedonya Arnavutluk Kosova Turu: Balkan Üçlemesi Turu Makedonya, Arnavutluk, Kosova Turu
 • MAKEDONYA
 • ÜSKÜP
 • OHRİD
 • ELBESAN
 • KALKANDELEN
 • TİRAN
Balkan Üçlemesi Turu Makedonya, Arnavutluk, Kosova Turu

ARNAVUTLUK - MAKEDONYA - KOSAVA
4 GECE 5 GÜN 4* OTELLERDE KONAKLAMA
ZORUNLU ESTRA ÖDEME YOK
3 ÜLKE - 3 BAŞKENT


ANKARA – IZMIR –ANTALYA – ADANA BAĞLANTI ÜCRETİ : 70 EUR
DİĞER TÜRKİYE : 90 EUR
KIBRIS BAĞLANTI ÜCRETİ : 105 EUR

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İSTANBUL- MAKEDONYA - ÜSKÜP

İstanbul Sabiha Gökçen Dışhatlar Gidiş Terminali …. Kontuarı önünde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Havayollarının PC351 sefer sayılı uçağı ile saat 10:25’de Üsküp’e hareket. Üsküp Saati ile Saat 10:55’da Üsküp`e varış.Pasaport , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından bilet işlemlerini  bitirdikten sonra 2 saatlik bir uçuşla varış noktamız Makedonya Üsküp . Çıkış işlemlerinin ardından bizi bekleyen özel otobüsümüz ve rehberimiz tarafından karşılanma. Üsküp şehrine doğru hareket ediyoruz. Şehir turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türk çarşısı, çarşıdaki kuyumcular sokağı, Üsküp Kalesi, Vardar Nehri, 16. yy' dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahallesi, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Üsküp Meydanı ve meydanda 2011 senesinde açılan ve Yunanistan ile politik soruna yol açan Büyük İskender’in devasa heykeli, Metod heykelleri görülecek yerler arasındadır. Alışveriş için serbest zamanın ardından Üsküp’te konaklayacağımız otelimize hareket.
Konaklama: Ohrid Hotel Granit 4*

2.

Gün
Üsküp Kalkandelen Ohrid 2 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra, Kalkandelen’e hareket. Kalkandelen şehir turumuzda, Alaca Camii ve Harabati Baba Tekkesi ziyareti. Kalkandelen gezisi sonrası Struga’ya hareket. Bir şiir ve nehir şehri olan Struga turu sonrası Ohrid şehrine hareket ediyoruz. Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi, St. Bigosrky Manastırı, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro gibi yerler görülecektir. Ardından Ohrid gölünde tekne turumuz olacaktır.(Ücret kişi Başı 10€).Turumuzun sonunda yemek ve alışveriş gibi ihtiyaçlarımız için serbest zaman. Bildirilecek toplanma saatinde buluşma ve otelimize transfer. Konaklama Ohrid’deki otelimizde olacaktır.
Konaklama: Üsküp Otel Gold 4*

3.

Gün
Ohrid Elbesan Tiran 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Arnavutluk’a geçiş. Kaleli şehirlerden biri olan ve kendi adıyla anılan tavasıyla ünlü Elbasan’ı, kalesini, tarihi eserlerini görüyoruz. Kısa bir molanın ardından Arnavutluk’un başkenti Tiran’a geçiş. Alaca camilerden biri olan Ethem bey Camii ziyareti sonrası Tito ve Enver Hoca dönemini görebileceğimiz panoramik Tiran turu. Daha sonra otelimize yerleşme. Akşam yemeği Tiran’daki otelimizdedir.Konaklama: Prizran Otel Theranda 4*

4.

Gün
Tran Prizren 4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra Prizren şehrine hareket ediyoruz. Osmanlı tarihinde de birçok dönemde kilit roller üstlenmiş Kosova'nın ikinci büyük şehri olan Prizren’de olağanüstü doğa manzaraları eşliğinde keyifli bir gezintiye başlıyoruz. Yapacağımız turda Taş Köprü, Halveti Tekkesi, Aziz Nikola Kilisesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı mezarlığı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp mahallesi ve Roma döneminden kalan Şehir Kalesi göreceğimiz yerler. Verilen serbest zamanın ardından akşam yemeği için restorana gidiyoruz. Konaklama otelimizde.
Konaklama: Tiran Hotel Dorocity

5.

Gün
Priştina Üsküp İstanbul 5 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltı sonrasında otelden hareket. Otelimizden check out yaparak ayrılıyoruz.Priştina şehrinde Osmanlı’ya Balkanların kapısını açan ilk ve tek şehit Osmanlı Sultanı 1.Murat Hüdavendigar’ın Türbesini, Fatih Sultan Mehmet Han Cami ve Sultan Murad Cami’ni ziyaret sonrası havalimanına geçiyoruz. Böylelikle turumuzun sonuna gelmiş oluyoruz. Bir başka organizasyonda tekrar görüşmek dileğiyle.Konaklama: İstanbul Dönüş
DAHİL OLANLAR:
∙ Program dahilinde yapılacak tüm transferler
∙ 4 * otelde iki kişilik odalarda açık büfe kahvaltı konaklama
∙ Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
∙ Profesyonel yerel Türkçe rehberlik hizmetleri
∙ Müze giriş ücretleri
∙ Akşam yemekleri

HARİÇ OLANLAR:
∙ Şahsi harcamalar
∙ Uçak bileti
∙ Otel ekstraları
∙ Çay ve kahve molalarında yapılan harcamalar
∙ Öğle yemekleri

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

•Vize gereken turlarımız için misafirlerimizin ilgili ülke konsolosluklarına şahsen başvuru ile ya da Gezi Express vize departmanı aracılığı ile vize almaları gerekmektedir. Vize başvurusu için tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ile acentamızdan temin edebileceğiniz, vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir. Yeşil pasaport ve TC. Dışında herhangibir ülke pasaport sahipleri için vize uygulaması olup olmadığını lütfen ilgili konsolosluk veya bakanlıklardan teyit ediniz. Vizeler seyahat başlangıcından önce Türkiye’deki ilgili konsolosluklardan alınmak zorundadır. Giriş yapılan ülkenin sınır kapılarında vize alınamaz. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir, Gezi Express hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemez.

•T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir, Gezi Express hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemez.

•Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

•Gezi Express Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Gezi Express‘in hiç bir sorumluluğu yoktur. Gezi Express sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Gezi Express herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

•Vizesine kendi başvurusunu yapacak yolcularımızın ihtiyaç duyduğu belgelerin (otel konfirmesi, uçak bileti vs.) temini normal şartlarda 1 iş günü sürmektedir. Misafirlerimizin bu süreyi göz önünde tutarak randevu tarihlerini ve saatlerini ayarlaması gerekmektedir. Aksi halde olası aksaklıklardan Gezi Express sorumlu değildir.

•Misafirin rezervasyonunu iptal ettirmesi ve/veya ilgili tura dahil olmaması/olamaması durumunda vize ücreti ve hizmet bedeli iadesi yapılmaz. Misafir, vizesini ve vize hizmetini Gezi Express Vize departmanı aracılığı ile aldıysa ve bu vize hizmeti gezi sözleşmesinde ek hizmet olarak belirtilmişse, Gezi Expres silgili turu yetersiz katılım veya başka bir sebeple iptal ederse, misafirin vizesini vize bitiş tarihinden en geç 1 hafta içerisinde vizesini kullanmadığını pasaportu ile ibraz ettikten sonra, vize için konsolosluklara ödenen harç ve benzeri tutarlar haricinde kalan tutarı iade alabilir. Misafir vizesini kendi imkânlarıyla ve/veya farklı bir vize aracılık firmasının yardımı ile aldıysa ve Gezi Express ilgili turu yetersiz katılım veya başka bir sebeple iptal ederse, misafire herhangi bir iade yapılmaz.

• Gezi Express; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gezi Express bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Havayolundan veya misafirden kaynaklı olarak, yurt içi iç hat uçuşlarını/bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık ve/veya doğabilecek problemlerden Gezi Expresssorumlu tutulamaz.

•Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve YOLCU SAAT DEĞİŞİKLİĞİ RİSKİNİ KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞTIR.

•Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.

•3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. 3 kişilik odalarda 3 ayrı yatak garantisi verilememekte olup, otel(ler)de buna uygun oda olması durumunda, müsaitliğe göre, otel tarafından blokaj yapılmaktadır.

•Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.

•Otellerde sunulan kontinental kahvaltıdır, Türk kahvaltısı değildir. Kontinental kahvaltı; tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır.

•Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

•Rezervasyon/kayıt esnasında, seyahat edilecek pasaportta geçen isim-soyisim, doğum tarihi, pasaport numarasının bildirilmesi ve sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedelleri misafirin sorumluluğundadır.

•Misafirlerimizin Gezi Expresstemin etsin ya da etmesin, muhakkak tur tarihinden bir gün önce başlayan ve tur tarihinden bir gün sonrası sona eren bir yurtdışı seyahat ve sağlık sigortasının olması ve ilgili sigorta poliçesini yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından para cezaları verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

•Ülkeler arası diplomatik ilişkilerden kaynaklı olmak üzere, bazı ülkelere giriş-çıkış yapılmış olması başka bir/birden fazla ülke açısından vize alınamaması ya da sınır kapısından girilememesi durumunu sonuçlayabilmekte olup bu durum, Gezi Express hakimiyet alanında olmadığından bu gibi bir durumda Gezi Expresssorumluluğu bulunmadığı tarafların kabulündedir.

•Ziyaretin gruba ekonomi ve süre faydası sağlaması amacı ile yol güzergahı üzerinde yapılan turlara, katılmak istemeyen misafirlerimiz, yakın bir tesiste ekstra gezi bitene kadar grubu beklemeyi kabul eder. Gezi bitiminde otobüsümüz bu misafirlerimizi alacak ve gezimiz devam edecektir.

•Panoramik şehir turları şehirlerin tanıtımı için düzenlenen gezilerdir. Şehir turları ve ekstra geziler, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Bu durumda Gezi Express olabilecek en uygun alternatifi siz değerli misafirlerimize sunmakla yükümlüdür. Ekstra turlar minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde ekstra turlar yapılamayabilir ya da fiyat değişikliği olabilir.

•Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gezi Express sorumlu tutulamaz.

•Programlarımızdaki uçak yerleri grup yeri olup, gidiş-dönüş tek bilet olarak düzenlenmektedir. Gidiş uçuşunun kaçırılması ve/veya kullanılmaması durumunda, dönüş uçuşu da otomatik olarak yanabilir. İlgili durumda havayolu firmasının kuralları geçerlidir.

•Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında/ekranlarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir. Böyle bir durumdan veya kişisel sebeplerden uçuşun kaçırılması durumunda, misafirin yeni biletini (bir önceki maddeye göre, eğer gerekirse gidiş-dönüş bilet olarak) kendisinin ödeyerek temin etmesi gerekmektedir. Ayrıca, grubun gidişini kaçırmış olmasından ötürü ilk günkü programı kısmen ya da tamamen kaçırabilir; bu durumda sorumluluk misafire aittir. Bununla birlikte, gruptan farklı bir uçuşla ilgili şehre/ülkeye gidilmesi durumunda, alan-şehir ya da alan-otel transferi misafirin sorumluluğundadır.

•Gezi Express bazı programlarında misafirlerine sunduğu Ücretsiz Lounge hizmetleri havayolunun sorumluluğundadır. Lounge girişleri boarding card ve Gezi Express voucheri ile yapılmaktadır. Belgelerin eksik olası durumunda Havayolu bu hizmetten misafirleri kısmı yada hiçbir şekilde yararlandırmama hakkını saklı tutar.

•Uçak biletlerini milleri ile upgrade ettirmek isteyen misafirlerimiz, ancak biletleri kesildikten sonra ilgili havayolu firmasının ilgili uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Programlarımızdaki uçak yerleri grup sınıfından olduğundan, istenen bileti müsaitlik olması durumunda upgrade ettirmeden önce, havayolu firmasının belirteceği tutarda farkın ödenip; biletin grup sınıfından upgrade edilebilecek ekonomi sınıfına geçirilmesi gerekebilir. Bu durumda oluşacak fiyat farkı misafirin sorumluluğundadır. Programlarımızdaki grup biletleri, turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.

•Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, hattınızın yurtdışı aramalarına/aranmalarına açık olup olmadığını, GSM operatörü firmanızdan kontrol etmeniz gerekmektedir.

•Seyahatiniz süresince kullandığınız ulaşım araçlarından ve konakladığınız otellerden kısa süreli ya da tamamen ayrılırken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.

•Gezi Express mücbir sebepler oluştuğu veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve/veya uçulacak olan havayolu firmasını değiştirebilir.

•GEZİ EXPRESS kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

•Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Gezi Expresssorumlu değildir.

•18 yaşından küçük çocuklar annesi ile seyahat ediyorsa babasından, babası ile seyahat ediyorsa annesinden, üçüncü bir kişi ile seyahat ediyorsa hem annesinden, hem babasından muvafakatname almak zorundadır. Muvafakatname olmaması sebebi ile uçuşun gerçekleşmemesi durumunda Gezi Express sorumlu tutulamaz.

•Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#61
LOKASYON:
Makedonya
YEMEK:
4 Sabah Kahvaltısı 4 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
Sabiha Gökçen Havalimanı Pegasus PC351 Sefer sayılı uçağı
BİTİŞ:
Sabiha Gökçen Havalimanı PC352 Sefer sayılı uçağı
İPTAL POLİTİKASI:
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. Not: Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır.
EKSTRALAR
100 TL
Seyahat Sigortası (1 kişi için geçerlidir)

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

TARİH VE FİYATLAR

599

5 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Makedonya Arnavutluk Kosova Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.