Gezi Express Kültür Turları

Çayıroğlu Travel Turizm

İğneada Lavanta Bahçeleri Turu

Dupnisa'ya giderken yolda doğanın size sunduğu eşsiz güzellikleri seyrederken zamanın…
  • İğneada
  • Dupnisa Mağarası
  • Longoz Ormanları
  • Lavanta Bahçeleri

İğneada Dupnisa Mağarası Longoz Ormanları Lavanta Bahçeleri Turu

ARAÇ KALKIŞ VE HAREKET SAATLERİ

06:00 Kadikoy Evlendirme Dairesi Otoparki Onu
06:30 Mecidiyekoy Meydani (Asli Borek Onu)
06:50 İncirli Metrobus Duragi Omur Plaza Onu
07:20 Beylikduzu Marmara Park Onu
07:40 Silivri Kipa Önü

İstanbul'a ortalama varış saati 23:00/00:00

Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından geziexpress.com Otobüsleri İle Günübirlik Dupnisa Mağarası İğneada Lavanta Bahçeleri Turu yolculuğumuza başlıyoruz.

İstanbul Lüleburgaz güzergahını takip etmemiz ile birlikte ilk durağımız Edirne Lavanta Günleri kapsamında programa katılmak üzere Karaağaç bölgesindeki Lavanta bahçelerine gidiyoruz. Edirne Lavanta Günleri Edirne’de tarımsal çeşitliliği arttırmak, ekonomik, tarımsal girdilere katkı sağlamak ve tarım odaklı kültürel - gastronomi turizmine destek amacı ile Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Edirne Tanıtım Turizm Derneği işbirliğinde her sene gerçekleşiyor. Trakya Tarımsal araştırmanın amacı da verimsiz topraklara lavanta ekimini yaygınlaştırıp çiftçinin gelirini artırmak.

Binlerce kişinin katıldığı agro turizmin mor dopingi "Lavanta Tarla Günleri'nin" her yıl ....Haziran tarihlerinde gerçekleşiyor.

Bu kapsamda bizde 3. Edirne Lavanta Tarla Günleri ‘Edirne Lavanta Kokuyor ’ adlı etkinliklere dahil olacağız.

Edirne'de Lavanta tarlası ziyaretleri, tarla konseri, lavanta hasadı, lavanta yağı üretimi gibi faaliyetler gerçekleştirilecek. Mor renkli tarlalarda fotoğraf çektirip, dans edip, gastronomi ve sanat atölyelerine katılabilirsiniz. Lavanta rengi Edirne kentine güzel bir hava katıyor.

Daha sonrasında Demirköy ilçesine bağlı Sarpdere Köyü yakınlarında bulunan Dupnisa ( İblisima ) Mağarası oluyor. İkinci Jeolojik Zaman’a ait mağara Trakya'nın turizme açılmış tek mağarasıdır. Üç girişe sahip bir yeraltı sistemi olan mağaranın toplam uzunluğu 3200 m'dir. Girişten itibaren ilk 1000 m'si suludur. Mağaradan çıkan kaynak Türk-Bulgar sınırı olan Rezve Deresini oluşturmaktadır. İçinden nehir geçen, 3 km'den uzun galerisiyle, görülmeye değer güzellikteki el değmemiş sarkıt ve dikitleriyle ünlü Dupnisa Mağarası gezimizin ardından Trakya'nın doğa ile iç içe sahil kasabası İğneada'ya varıyoruz.

Rumların yaşadığı evlerin görülmesinin ardından, öğle yemeğimizi alıyoruz.(Ekstra) Öğlen yemeğimizde bizler için hazırlanmış tavuk ızgara, veya köfte ızgara menüsünü alıyor ve temiz havanında etkisiyle acıkan karınlarımızı bir güzel doyuruyoruz. Daha sonraki durak noktamız, Dünya'nın ender ekosistemlerinden olan İğneada Longoz (Subasar) Ormanları ve gölleri oluyor. (Giriş Ücreti 23 TL Ekstra) Longoz (Subasar) Ormanları; Karadeniz sahili boyunca Yıldız (Istranca) Dağlarından Karadeniz'e doğru akan dereler, denize ulaşmadan göllerde ve bu göllerin bataklık alanlarında son bulur ve farklı deniz, göl ve orman eko sistemlerini oluştururlar.

Longoz Ormanları sonrasında ise durağımız Mert Gölü oluyor. Mert Gölündeki kısa bir fotoğraf ve yürüyüş molamızın sonrasında Limanköy Deniz Feneri harika fotoğraf kareleri sunacak.

KonaklamaGünübirlik turlarımızda konaklama yoktur.

KahvaltıAraç İçi Kahvaltı Paketi
Öğle YemeğiEkstra olarak alınmaktadır.
Akşam YemeğiEkstra olarak alınmaktadır.

Günün TavsiyesiLavanta bahçelerinde güzel bir sefie mutlaka çekilmelisiniz. Ayrıca Dupnisa Mağarasında yarasalara dikkat edin :)


DAHİL OLANLAR:
Gidiş - Dönüş Ulaşım
Rehberlik Hizmeti
Araç İçi Kahvaltı Paketi
Araç İçi Su İkramı
Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
Kişisel Harcamalar
Öğle Yemeği & İçecekler
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Kano Turu 100 TL
Atv Turu 400 TL
Milli Park Giriş Ücreti 23 TL

EK BİLGİLER

Gezimiz günübirlik olup, otel konaklaması yoktur. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda geziexpress.com'un sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı geziexpress.com'da saklıdır. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Fiyatlarımıza Kdv dâhildir.

"T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ve Yerel Belediyelere bağlı olarak hizmet veren tesis, müze ve ören yeri gibi işletmelerin tadilat, bakım, restorasyon ve bilumum çalışmalar sebebiyle kapalı olması sebebiyle ziyaret edilememesi durumunda geziexpress.com'un her hangi bir sorumluluğu yoktur."

ULAŞIM ARAÇLARIMIZ

>Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

OTOBÜSLER: (29 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

* MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

* NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz.)

* MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

* OTOKAR Doruk 39+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

MIDIBUSLER: (17 - 28 Kişi Sayılarında Kullanılır)

* ISUZU TURKUAZ vb Araç Tipleri 27 + 1 veya 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MINIBUSLER: (16'ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

* VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

* VW VOLT EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

* MERCEDES SPRINTER 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

* MERCEDES SPRINTER EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları